Kas yra stendinis modeliavimas?

Kas yra stendinis modeliavimas?

Klijuojami modeliai egzistuoja beveik visko, ką tik galite įsivaizduoti plačiame mastelių pasirinkime, kad atitiktų Jūsų finansines galimybes ir eksponavimo vietą.  

Kas yra stendinis modeliavimas?

Sveiki atvykę į stendinio modeliavimo pasaulį. Modeliavimas - puikus hobis ir jo populiarumas nuolat auga. Jeigu klijavote stendinius modelius praeityje, galite gerokai nustebti kaip šis hobis pasikeitė per paskutinį dešimtmetį. O jeigu nebandėte, mielai supažindinsime su šiuo mini technikos pasauliu.

 

 

Kas yra stendinis modelis?

Stendinis modelis tai yra trijų dimensijų mažesnis tikro daikto atitikmuo. Kitaip tariant, tai tiesiog pagal mastelį sumažinta pasirinkto daikto kopija, kuri gali būti pagaminta iš kartono, medžio, plastiko ar kitų medžiagų. Šio hobio tikslas yra kuo kokybiškiau ir tiksliau sukurti mažesnę tikro objekto kopiją. Vienas iš kopijos kokybės rodiklių – fotofiksavimas – nuotraukoje, kurioje nesimato objekto dydis, modelis, atrodys kaip tikras.
  

Pavyzdžiui, automobiliai dažniausia būna 1/24 mastelio, tai reikia 24 kartus mažesni nei originalus dydis.

Modeliavimo hobis savo pradžią skaičiuoja nuo 1930 metų, kai Jungtinės karalystės gamintojas „FROG“ pagamino pirmuosius 1/72 mastelio lėktuvus. Modeliavimas iš plastiko ypač išpopuliarėjo po II pasaulinio karo, kai išsivystė plastiko pramonė ir atsirado galimybė išlieti įvairiausias formas. Greitai atsirado ir visame pasaulyje garsūs Airfix (Jungtinė karalystė) ir Revell (USA) modelių gamintojai.

Šiuo metu stendinio modeliavimo madas ir tendencijas diktuoja Japonija. Ten šis hobis yra labai mėgstamas ir populiarus. Iš šios šalies yra kilę ir įvairūs visame pasaulyje modelių asortimentu ir kokybe garsėjantys gamintojai: Tamiya, Bandai, Aoshima, Hasegawa, Fine molds, Fujimi ir kiti. Tiesa, paskutiniu metu, ženkliai pagerėjo ir kitų pasaulio gamintojų (kurių yra labai daug!) gaminamų prekių kokybė ir detalumas.

6 pagrindinės priežastys užsiimti stendiniu modeliavimu

Stendinio modeliavimo projektai atitinka net ir išskirtiniausius interesus. Galima pasirinkti įvairius objektus - nuo radijo bangomis valdomų automobilių iki lėktuvų, karinės technikos, laivų, motociklų ar mokslinės fantastikos modelių, pavyzdžiui, surinkti Sci-Fi kultūros ikoną - Millenium Falcon modelį.
Tačiau kodėl žmonės renkasi surinkinėti stendinius modelius ir ką jie iš šio daug laiko ir energijos reikalaujančio užsiėmimo gauna? Atrinkome šešias priežastis kodėl turėtumėte pasinerti į stendinį modeliavimą jau šiandien! Perskaitykite ir išsirinkite kitą savo projektą!

1. Įgūdžių lavinimas

Nesvarbu kokio tipo ar dydžio modelį pasirinksite, norėdami užbaigti savo projektą, turėsite atlikti visą nurodytų (o gal ir papildomų? ) veiksmų seką. Tai apima modelio istorijos ir išvaizdos apžvalgą, modelio surinkimą, dažymą ir kai kurias atvejais dekalių klijavimo ir sendinimo darbus. Akivaizdu kad visi šie žingsniai reikalauja kantrybės ir įgūdžių: brėžinių analizė, darbų planavimas, pjovimas, gręžimas, lipdymas, šlifavimas, klijavimas, dažymas, detalizavimas, fotografavimas, kita. Kaip ir daugelyje gyvenimo sričių, vieni mūsų yra stipresni vienuose procesuose, kiti kituose, tačiau modeliuojant su kiekvienu projektu tampi daugelio įgūdžių meistru.

2. Streso malšinimas

Daugeliui iš mūsų, stresas yra nuolatinis mūsų palydovas. Mūsų hobiai ir interesai – tokie kaip sportas, kinas, susitikimai su draugais padeda jį nugalėti. Jeigu pavargstate nuo kasdienės rutinos ar tiesiog mėgstate ramybę šis hobis puikiai tinka stresui suvaldyti. Pora valandų praleistų surenkant ar dažant detales išvalys Jūsų galvas nuo visų pasaulio problemų. Veikia garantuotai!

3. Greiti ir nuolatiniai pasiekimai

Surinkinėjant detales Jūs turite galimybę savo potencialiai didelį ir ilgą projektą suskirstyti į trumpesnius etapus. Privalumas yra tas, kad galite per trumpesnį laiką pastebėti greitą pažangą atskirose dalyse, nesižvalgant į viso projekto gabaritus. Kurdami savo modelį, įgysite asmeninius pasiekimus ir kiekviename naujame modelyje pastebėsite pažangą ir tobulėjimą visose srityse. 

4. Galimybė būti kūrėju

Menas yra įvairių formų ir jei nesate ypač gabūs dailei, rašymui, nemuzikuojate, stendinis modeliavimas leidžia jums kurti savo meną. Žinoma, prie modelio yra inžinerinė instrukcija, kur klijavimas ir dažymas vykdomas pagal nustatytą schemą, tačiau įvaldžius modeliavimo procesą, brėžiniai tampa tik pagalbinė medžiaga, o Jums lieka aibė vietos fantazijai, asmeninei kūrybai ir kitiems asmeniniams pageidavimams įgyvendinti.

5. Savo trofėjų kolekcijos kūrimas

Nesvarbu ar buvote dienos žaidėjas, ar auksinės taurės laimėtojas sporto varžybose, asmeniniai apdovanojimai visada palieka malonų išdidumo jausmą, kuriuo galite pasidalinti su artimaisiais ir draugais. Gerai suklijuotas ir kokybiškai užbaigtas modelis gali suteikti tokį patį savigarbos ir asmeninio pasiekimo jausmą. 

6. Prasmingas laikas praleistas su mylimais žmonėmis

Šiais technologijų laikais, stendinis modeliavimas yra puikus būdas atsipūsti ir praleisti kokybišką laiką su savo vaikais, mėgaujantis bendra aistra kurti. Modeliavimas lavina smulkiąją motoriką, tiksliuosius judesius, kantrybę, inžinerinį mąstymą, ragina pabaigti pradėtą darbą. Kurdami kartu su savo mažaisiais ir paaugliais atsipalaiduosite, kartu mokysitės bendradarbiauti, analizuoti ir priimti sprendimus, atkakliai tobulinti kuriamą objektą. Bendradarbiaudami viso kūrimo proceso metu, Jūs taip pat pabrėžiate komandinio darbo svarbą ir stiprinate savo ryšį su vaikais.


Plastikiniai modeliai yra įvairiausių tipų ir pritaikyti įvairaus amžiaus modeliuotojams. Gali būti klijuojami modeliai, arba tiesiog surenkami, nenaudojant klijų, skirti mažiesiems modeliuotojams. Visada padėsime išsirinkti tinkamiausią modelį pagal Jūsų pomėgius. Nuotraukose matomas vieno kijuojamo modelio surinkimo procesas.

Tad koks bus kitas Jūsų projektas??!