Prekių katalogas

Standartinės priemonės modeliavimui pradėti

Standartinės priemonės modeliavimui pradėti

Sveiki kolegos modeliuotojai,

Įsigjote savo pirmąjį modelį ir nežinote nuo ko pradėti? Labai dažnai sulaukiame klausimų, kokios priemonės reikalingos pilnam modelio paruošimui. 

Įprastai, įsigiję modelį, dėžutėje rasite tik plasitkines detales, pridėtus lipdukus (jei jie reikalingi) ir surinkimo instrukciją (Išskyrus dovanų komplektų seriją; žr. dovanų komplektų kategoriją: https://www.modeliukai.lt/plastikiniai-surenkami-modeliai/dovanu-komplektai). Taigi visi įrankiai, klijai, dažai ir papildai yra įsigyjami atskirai modeliuotojo nuožiūra.

Vadovaudamiesi savo modeliavimo patirtimi, galime rekomeduoti esmines bezines priemones, reikalingas modelio surinkimui: 
1. Pirmiausiai Jums bus reikalingi klijai:

Galime pasiūlyti gausų klijų pasirinkimą įvairiems atvejams.

  

2. Kokybiškas peiliukas:

ir / arba
3. Kandyklės

4. Pincetas (smulkių detalių surinkimui) 

5. Pjaustymo kilimėlis darbo vietai paruošti. t.y kad nesugadinti stalo :)


A4, A3, A2, A1 dydžio

Taip pat siūlome alternatyvą - galite pasirinkti bazinį kokybiškų įrankių komplektą pradedančiąjam, kuriame yra esminiai įrankiai modeliavimo pradžiai. 

6. Dažai ir pagalbinės priemonės, jeigu ruošiatės modelį dažyti.

Modelio instrukcijoje rasite rekomenduojamas naudoti dažų spalvas, tačiau spalvas galite pasirinkti ir pagal savo norus:

www.modeliukai.lt galite pasirinkti dažus iš gausaus Tamiya ar AMMO MIG (labiau tinką karinės techniko mėgėjams) dažų asortimento. Jeigu įsigijote kito gamintojo modelį ir nežinote, kokias Tamiya spalvas pasirinkti, siūlome pasitelkti patyrusių modeliuotojų patirtį, lyginant skirtingų gamintojų dažų kodus. Naudinga nuoroda:
https://www.mech9.com/2016/07/paint-color-equivalents.html   
https://hobbylandbg.com/colourtable

Dažai mažuose buletukuose smulkioms detalėms. Reikalingas to pačio gamintojo skiediklis Revell 39621, Tamiya X-20A, AMMO MIG 2000

     Revell Aqua                              Tamiya                                    AMMO MIG                                      AMMO MIG rinkiniai

                     

Kokybiškesniam ir gražesniam rezultatui pasiekti kėbulo dažymui naudotinas gruntas ir purškiami dažai :

     TS- purškami dažai 

 

Taip pat naudojamas lakas, Tamiya TS- arba Mr. Hobby B-5 serijos. 

7. Teptukai:

komplektai

 arba atskiri skirtingų dydžių


     

8. Modelio šlifavimui, poliravimui prieš ir po dažymo naudojamos specialios įvairiaus šiurkštumo dildės ir švitrinis popierius:


 
                dildės                                                      įvairus

9. Jeigu modelyje daug dekolių, rekomenduojamas "solventas", kuris palengvins jų klijavimą

Sąrašas yra pavyzdinis ir jį dar gallima būtų pildyti, tačiau modeliavimo pradžiai šios priemonės užtikrins išties patogų darba ir kokybišką rezultatą. Surinkę savo pirmuosius modelius, jau žinosite, kurių priemonių Jums trūksta visiems modeliavimo lūkesčiams išpildyti.

Jeigu ateityje planuojate dažymui įsigyti ir naudoti aerografą, siūlome naudoti kitus dažus. Tačiau apie tai plačiau jau kitą kartą! 

Atkreipiame dėmesį, kad modeliuotojų forume adresu www.modeliuok.lt/forum, Facebook grupėje Modeliuok.lt bei Youtube, galite rasti daugiau naudingos informacijos apie modeliavimą, reikalingas priemones ir taikomas technologijas.
 

Modeliuotojas Povilas
#modeliukailt