Prekių katalogas

Standartinės priemonės modeliavimui pradėti

Įsigjote savo pirmąjį modelį ir nežinote nuo ko pradėti? Labai dažnai sulaukiame klausimų, kokios priemonės reikalingos pilnam modelio paruošimui. 

 

Įprastai, įsigiję modelį, dėžutėje rasite tik plastikines detales, pridėtus lipdukus (jei jie reikalingi) ir surinkimo instrukciją (Išskyrus dovanų komplektų seriją; žr. dovanų komplektų kategoriją). Taigi visi įrankiai, klijai, dažai ir papildai yra įsigyjami atskirai modeliuotojo nuožiūra.

Vadovaudamiesi savo modeliavimo patirtimi, galime rekomeduoti esmines bazines priemones, reikalingas modelio surinkimui: 

1. Klijai

2. Peiliukas

3. Kandyklės

4. Pincetas

5. Pjaustymo kilimėlis

6. Dažai ir pagalbinės priemonės

7. Teptukai

8. Šveitimo ir poliravimo priemonės

9. Solventas dekalėms

 

1. Klijai

Pirmiausia modelio surinkimui Jums bus reikalingi klijai. Galime pasiūlyti gausų klijų pasirinkimą įvairiems atvejams. Daugiau apie pačius klijus galite sužinoti čia.

  

2. Kokybiškas peiliukas


3. Ir/arba kandyklės

 

4. Pincetas

Pincetai dažnai naudojami smulkių detalių surinkimui. 

 

Taip pat siūlome alternatyvą - galite pasirinkti bazinį kokybiškų įrankių komplektą pradedančiąjam, kuriame yra esminiai įrankiai modeliavimo pradžiai. 

5. Pjaustymo kilimėlis

Pjaustymo kilimėlis naudojamas darbo vietai paruošti, t.y. apsaugoti stalą. Galime pasiūlyti A4, A3, A2, A1 dydžio pjaustymo kilimėlius.


6. Dažai ir pagalbinės priemonės, jeigu ruošiatės modelį dažyti.

Modelio instrukcijoje rasite rekomenduojamas naudoti dažų spalvas, tačiau spalvas galite pasirinkti ir pagal savo norus. Čia galite pasirinkti dažus iš gausaus Tamiya ar AMMO MIG (labiau tinką karinės techniko mėgėjams) dažų asortimento.

Jeigu įsigijote kito gamintojo modelį ir nežinote, kokias Tamiya spalvas pasirinkti, siūlome pasitelkti patyrusių modeliuotojų patirtį, lyginant skirtingų gamintojų dažų kodus.

Naudingos nuorodos:
https://www.mech9.com/2016/07/paint-color-equivalents.html   
https://hobbylandbg.com/colourtable

Dažai mažuose buteliukuose smulkioms detalėms. Reikalingas to pačio gamintojo skiediklis Revell 39621, Tamiya X-20A, AMIG2000.

 

             Revell Aqua                                   Tamiya                                    AMMO MIG                          AMMO MIG rinkiniai

                     

Kokybiškesniam ir gražesniam rezultatui pasiekti kėbulo dažymui naudotinas gruntas ir purškiami dažai. Taip pat naudojamas lakas, Tamiya TS- arba Mr. Hobby B-5 serijos.  

     TS- purškami dažai 

7. Teptukai

Galime pasiūlyti komplektus arba atskirus įvairių dydžių ir formų.

 


8. Šlifavimo ir poliravimo priemonės

Modelio šlifavimui, poliravimui prieš ir po dažymo naudojamos specialios įvairiaus šiurkštumo dildės ir švitrinis popierius.


9. Solventas dekalėms

Jeigu modelyje daug dekalių, rekomenduojamas "solventas", kuris palengvins jų klijavimą.

 

Šis sąrašas yra pavyzdinis ir jį dar gallima būtų pildyti, tačiau modeliavimo pradžiai šios priemonės užtikrins išties patogų darbą ir kokybišką rezultatą. Surinkę savo pirmuosius modelius, jau žinosite, kurių priemonių Jums trūksta visiems modeliavimo lūkesčiams išpildyti.

Jeigu ateityje planuojate dažymui įsigyti ir naudoti aerografą, siūlome naudoti kitus dažus. Tačiau apie tai plačiau jau kitą kartą! 

Atkreipiame dėmesį, kad modeliuotojų forume adresu www.modeliuok.lt/forum, Facebook grupėje Modeliuok.lt bei Youtube, galite rasti daugiau naudingos informacijos apie modeliavimą, reikalingas priemones ir taikomas technologijas.
 

Modeliuotojas Povilas
#modeliukailt