Standartinės priemonės modeliavimui pradėti

Standartinės priemonės modeliavimui pradėti

Sveiki kolegos modeliuotojai,

Įsigjote savo pirmąjį modelį ir nežinote nuo ko pradėti? Labai dažnai sulaukiame klausimų, kokios priemonės reikalingos pilnam modelio paruošimui. 

Įprastai, įsigiję modelį, dėžutėje rasite tik plasitkines detales, pridėtus lipdukus (jei jie reikalingi) ir surinkimo instrukciją (Išskyrus dovanų komplektų seriją; žr. dovanų komplektų kategoriją: https://www.modeliukai.lt/plastikiniai-surenkami-modeliai/dovanu-komplektai). Taigi visi įrankiai, klijai, dažai ir papildai yra įsigyjami atskirai modeliuotojo nuožiūra.

Vadovaudamiesi savo modeliavimo patirtimi, galime remoneduoti esmines bezines priemones, reikalingas modelio surinkimui: 
1. Pirmiausiai Jums bus reikalingi klijai:
Galime pasiūlyti gausų klijų pasirinkimą įvairiems atvejams.

 

         39601                     39606                       39608                  87003                  87038                 87182                 CA super klijai

2. Kokybiškas peiliukas:

         39059                      AK-1                    AK-4                   SAC-1             


ir / arba kandyklės


        CT-30

4. Pincetas (smulkių detalių surinkimui) 


          50813

5. Pjaustymo kilimėlis darbo vietai paruošti. t.y kad nesugadinti stalo :)


A4, A3, A2, A1

Taip pat siūlome alternatyvą - galite pasirinkti bazinį kokybiškų įrankių komplektą pradedančiąjam, kuriame yra esminiai įrankiai modeliavimo pradžiai. 

      

         50815                         29619

6. Dažai ir pagalbinės priemonės, jeigu ruošiatės modelį dažyti.

Modelio instrukcijoje rasite rekomenduojamas naudoti dažų spalvas, tačiau spalvas galite pasirinkti ir pagal savo norus:

www.modeliukai.lt galite pasirinkti dažus iš gausaus Tamiya ar AMMO MIG (labiau tinką karinės techniko mėgėjams) dažų asortimento. Jeigu įsigijote kito gamintojo modelį ir nežinote, kokias Tamiya spalvas pasirinkti, siūlome pasitelkti patyrusių modeliuotojų patirtį, lyginant skirtingų gamintojų dažų kodus. Naudinga nuoroda:
https://hobbylandbg.com/colourtable

Kokybiškesniam ir gražesniam rezultatui pasiekti naudotinas ir Kėbulo gruntas ir purškiami dažai :

          87044                   87064             TS- purškami dažai

Taip pat naudojamas lakas, Tamiya TS- arba Mr. Hobby B-5 serijos.

Dažai mažuose buletukuose likusioms smulkioms detalėms ir skiediklis Tamiya X-20A AMMO MIG 2000

     Tamiya                    AMMO MIG                   AMMO MIG rinkiniai

             

Teptukai:

    

Komplektai:  87066 ar amig7602
 arba


        atskiri 

Modelio šlifavimui, poliravimui prieš ir po dažymo naudojamos specialios įvairiaus šiurkštumo dildės ir švitrinis popierius:


 
      dildės                      įvairus

Jeigu modelyje daug dekolių, rekomenduojamas "solventas", kuris palengvins jų klijavimą

Sąrašas yra pavyzdinis ir jį dar gallima būtų pildyti, tačiau modeliavimo pradžiai šios priemonės užtikrins išties patogų darba ir kokybišką rezultatą. Surinkę savo pirmuosius modelius, jau žinosite, kurių priemonių Jums trūksta visiems modeliavimo lūkesčiams išpildyti.

Jeigu ateityje planuojate dažymui įsigyti ir naudoti aerografą, siūlome naudoti kitus dažus. Tačiau apie tai plačiau jau kitą kartą! 

Atkreipiame dėmesį, kad modeliuotojų forume adresu www.modeliuok.lt/forum, Facebook grupėje Modeliuok.lt bei Youtube, galite rasti daugiau naudingos informacijos apie modeliavimą, reikalingas priemones ir taikomas technologijas.
 

Modeliuotojas Povilas
#modeliukailt